Nawierzchnie tenisowe

Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 502 243 466

Wybór nawierzchni

Każdy kort tenisowy ma unikalną charakterystykę. Zarówno amatorzy jak i zawodowcy doskonale wiedzą, że nawierzchnia kortu tenisowego odgrywa ogromną rolę w trakcie gry.

Mowa nie tylko o rodzaju podłoża, ale też o jakości wykonania. Najpopularniejsze nawierzchnie tenisowe w Polsce to mączka na warstwie ceramicznej, sztuczna trawa oraz częściej stosowane w halach nawierzchnie akrylowe. Każda z nich cechuje się odmiennymi właściwościami, np. sprężystością i szybkością odbijania piłki.
Odpowiednia budowa kortu tenisowego pozwala prowadzić grę w ulubiony sposób, a do tego chroni przed nadmiernym przeciążeniem mięśni i stawów.

Świadczymy kompleksowe usługi. Zajmujemy się budową i renowacją obiektów sportowych.​

Kładąc nawierzchnie kortów tenisowych, ściśle trzymamy się wszelkich procedur i zaleceń. Dzięki temu każdy zbudowany lub zmodernizowany przez ROWIT kort tenisowy gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa.

O jakości naszych usług najlepiej świadczy fakt, że stale współpracujemy z renomowanymi klubami sportowymi i organizatorami zawodowych turniejów. Nawierzchnia kortu tenisowego niejednokrotnie decyduje o powodzeniu całej imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi referencjami i składania zapytań ws. budowy kortów tenisowych.

Przygotowujemy nawierzchnie tenisowe do gry w halach oraz na obiektach otwartych.

Tenis można uprawiać zarówno w pełni słonecznego lata, jak i w środku mroźnej zimy. Grunt to stworzyć dobre warunki: począwszy od stałego lub sezonowego zadaszenia, a skończywszy na stosownie dobranym podłożu. Które nawierzchnie kortów tenisowych będą najlepsze i najbardziej ekonomiczne? Nasi fachowcy wyczerpująco odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą dokonać odpowiedniego wyboru. Budowa kortu tenisowego stanowi poważną inwestycję, wszystko musi chodzić jak w zegarku. Profesjonalnie dobrana i położona sztuczna trawa ma nieco inne koszty eksploatacji niż kort tenisowy, gdzie znajduje się nawierzchnia ceramiczna z ceglaną mączką. Różnice dotyczą również odporności na działanie czynników pogodowych. 

Gwarantujemy wysoką jakość wykonania.

Stosowana przez ROWIT nawierzchnia kortu tenisowego z syntetycznej trawy, posiadająca atesty organizacji ITF, ma 5 lat gwarancji. Po upływie tego okresu obiekt wciąż będzie funkcjonalny, jednak nawierzchnie tenisowe ulegają zużyciu i dla większego komfortu warto przeprowadzić gruntowną renowację. Dobrą praktyką jest też stosowne przygotowanie kortu przed każdym sezonem.